Basiscursus inzichtmeditatie
Eén evenement op 9 november 2026 om 17:45
Eén evenement op 16 november 2026 om 17:45
Eén evenement op 23 november 2026 om 17:45
Eén evenement op 30 november 2026 om 17:45
Basiscursus inzichtmeditatie
Is leren mediteren iets voor jou? In het Vipassana-meditatiecentrum Groningen kun je leren mediteren volgens de beginselen van inzichtmeditatie. Dit is een boeddhistische meditatietechniek waarbij het ontwikkelen van mindfulness of opmerkzaamheid centraal staat. Bij deze vorm van meditatie richt je je aandacht op hetgeen zich aandient, waardoor je dieper inzicht krijgt in jezelf en de werkelijkheid om je heen.
De basiscursus is een kennismaking met inzichtmeditatie. Tijdens de bijeenkomsten doe je ervaring op door praktische beoefening van zitmeditatie en loopmeditatie. Als je begint met mediteren kan de beoefening veel vragen bij je oproepen. Daarom is er na afloop van de meditatie gelegenheid om ervaringen uit te wisselen en vragen te stellen.
De eerstvolgende cursus start op 2 november. De basiscursus wordt afgesloten met een meditatiedag op zaterdag 28 november. Tijdens deze dag staan er ook qi gong-oefeningen op het programma. Deze oefeningen kunnen helpen om je energie op een natuurlijke manier te laten stromen.
Begeleider: Vera Wallis de Vries
Tijd cursus: maandag 2, 9, 16, 23, 30 november, 17:45 – 19.15 uur
Tijd stiltedag: 28 november, 10:00 – 16:30 uur.
Locatie: Vipassana Centrum, Kamerlingh Onnesstraat 71, 9727 HG Groningen.
Kosten: vrijwillige bijdrage voor het centrum en voor begeleider.
Aanmelden